Tomori Pál a Metropol koncerten nagyváradi Filharmóniában május 8-án.Fotó : Csikos Rolland
Tomori Pál nem él Nagyváradon,de rendszeresen haza jár.Nem számít a távolság,mert jól érzi magát a szülőföldjén.Nagyváradon született, 2-es gimnáziumba járt,osztálytársai Pataki István,Ara-Kovács Attila,Harabula András,Tüzes Bálint voltak.A Schmidt-házban laktak.Fortuna együttes oszlopos tagja,később a Metropol dobosa volt,diszkókat szervezett,majd egy ideig elmaradt az együttestől. Helyébe Ráduly Béla került.1972-től a Metropolt segíti,sőt ha kell fellép velük.Az életében döntő momentum volt ,hogy a Bihoreana vállalathoz került tervezőként,mert a főnöke Bognár Károly mérnök sokat segített neki a zenei pályán és az életben.Nemcsak a zene volt a szenvedélye,hanem a biciklizés.Képes volt biciklivel bejárni Romániát,majd Magyarországot és más országokba is eljutott.Leszázalékolták, vagyis beteg nyugdíjas lett,a lába miatt.2006 óta Berettyóújfaluban él,mely azt jelenti,hogy többször jöhet haza,legtöbbször biciklivel.Többször megfordul a budapesti Budavári Művelődési Házban és más klubokban,mert most is szereti a zenét.Sok barátja és ismerőse van
Nagyváradon,Magyarországon és a nagy világban.Forrás : biharmegye.ro
Tomori Pál a biciklijével.Forrás : biharmegye.ro
Tomori Pali élete összefonódott a Metropollal, Nagyváraddal ,a zenével és a biciklivel.Tagja volt a Metropolnak,mely nagy elismerést jelent számára.Az Erdélyi Riportban olvashatunk róla is a archivum.erdelyiriport.ro-n.Megjelent a tévében is.Hol? Nagyváradon.
A Metropollal.
Forrás : biharmegye.ro
Forrás : biharmegye.ro
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése