Látogassa meg Nagyváradot a Google Street Viewen '

Látogasson Nagyváradra a Google Street Viewen ' Kezdje a Borsi úton. Kattintson a linkre a instantstreetview.com-ra '
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: bírság. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: bírság. Összes bejegyzés megjelenítése

2022. március 13., vasárnap

Megbüntették a pánikot okozó belényesi MOL benzinkút tulajdonosát

 


Belényesi MOL benzinkút. Forrás : luba.ro. 


Március 9-én szerdán országos hír lett, Belényesben a MOL benzinkútnál 11 lej lett a benzin ára literenként.Ez a hír országos pánikot okozott. A hivatalos szervek nem tudták megnyugtatni a lakosságot. A lényeg, a pánikot okozó belényesi MOL benzinkút tulajdonosát megbírságolták. Idézek a Bihari Napló cikkéből : 

"A 7,50 lej/liter átlagár a legnagyobb mértékben egy belényesi MOL töltőállomáson emelkedett, ahol egy adott pillanatban már 11 lejbe került egy liter üzemanyag. A töltőállomás árkijelzőjéről készült fotó lavinát indított el a régióban." 

Az illetékes hatóságok léptek, általános ellenőrzést tartottak, megbírságolták azokat, akik drágábban adták a benzint.Mennyi bírságot fizetett a belényesi MOL tulajdonosa? Idézek a cikkből : 

"Lapzártánk órájában Dan Cărbunaru kormányszóvivő hírül adta, az említett belényesi töltőállomást 35.000 lejre bírságolták. " 


Nagyvárad.Fotó : Ovi D. Pop. 

Nem elég volt "kiheverni " ezt a pánikot, következett az étolaj felvásárlása nagy tételekben. A kormány tagjai alig tudták meggyőzni a lakosságot, nem lesz gond az étolaj beszerzésével. A napokban olyan hír terjedt el, a kormány mozgósítást akar elrendelni, sőt fontolgatja a kötelező katonai szolgálat bevezetését. Ez az álhír nagyon felborzolta a kedélyeket, de a miniszterelnök arról biztosította  lakosságot, hogy erről szó nem volt, csak egy "vázlat " jelent meg a sajtóban. 

Azt el kell mondani, az orosz-ukrán háború miatt sokan félnek,ezt használják ki. Tanulság, ne higyje el azt amit olvas vagy lát. 

2020. szeptember 8., kedd

10.000 lejre büntette a tűzoltóság a Városházát (ADP) !

 

 
Forrás : Bihorel

Miért büntette meg a tűzoltóság a Városházát 10.000 lejre?Mert engedély nélkül adták át júniusban  Kossuth/ Independenței utcai mélygarázst. A tűzoltóság megvizsgálta a mélygarázs tűzvédelmi rendszerét, mégsem adott engedélyt,sőt megbírságolta a Városházát,pontosabban az ADP-t.Pedig Florin Birta alpolgármester azt nyilatkozta,hogy valószínűleg augusztusban fogják megkapni a működési engedélyt.Mit kapott? "Fekete levest ". Az eBihoreanul cikkében olvashatók a részletek ' 

Kinek a " zsebéből " fizette ki a bírságot a Városháza?A miénkből  ...

2020. május 5., kedd

Disznó után eredt az utcán, nem volt nála nyilatkozat, kétezer lejes bírságot kapott

Forrás : portalsm.ro

Nem mindennepi esemény történt Szatmár megyében.Az utcára kiszökő disznó után eredt a gazdája.A rendőrök megbírságolták kétezer lejre, mert nem volt nála nyilatkozat.Nem volt az asszony számára enyhítő körülmény.A férj megköszönte a bírságot.Sikerült utólérni a disznót? Nem derül ki a Digi24 cikkéből. 
 2.000 lejes bírság.Forrás : portalsm.ro

2020. április 18., szombat

Megbírságolták az éjjeli grillezőket - Eljárás a "szökevények " ellen

Éjjel látó drón segítségével elkapták a grillezőket.Forrás : Főtér 


A karanténba zárt Pătrăuți községben, Szőcsvásár /Szucsáva mellett, azt történt, hogy egy 16 tagú társaság az erdő mellé ment grillezni éjszaka.A rendőrség éjjel látó drón segítségével bekerítette a szabálysértőket, és a társaság 15 tagját összesen 30.000 lejre megbírságolták.A 16. tag csak figyelmeztetést kapott, mert kiskorú. A Főtér cikkéből kiderül hogy mi történt. 

A belügyminisztérium Facebook bejegyzésében arról olvashatunk,  hogyan játszották ki a rendőrség figyelmét azok, akik szintén ebből a községből "elszöktek" Németországba dolgozni, Kolozsvár érintésével.Két mikrobuszt béreltek Kolozsvárig. Mind a 21 "szökevény " ellen eljárás indult el.Az a kérdés, börtönbüntetést vagy nagy bírságot fognak kapni, mert engedély nélkül "szöktek " meg. Ez a két eset azt bizonyítja, hogy pătrăuți-i emberek azt gondolták, büntetlenül át lehet hágni a törvényeket. Lehet eddig így volt, de ebben az esetben nagyot tévedtek.A rendőrség felhívta a figyelmet, mindenkit megbüntetnek, akik megsértik a rendelkezéseket a szükségállapot idején.Ők most nem tréfálnak.

2020. április 5., vasárnap

Koronavírus-járvány : misét tartott,20.000 lej bírságot kapott

Forrás : Facebook/antena3.ro


Az Antena3 hírcsatorna azt írja, hogy ma délelőtt misét tartottak egy templomban Râmnicu Vâlcean a kijárási tilalom ellenére.Megjelent a helyi rendőrség,jogosan 20.000 lej bírságot róttak ki a pap nevére,mert megengedte a gyülekezést.A cikkben több részletről olvashatnak.Mi lesz az ortodox húsvéton?

2019. október 19., szombat

Örömlányok közmunkán a temetőben

Forrás : Főtér 

"Örömlányokkal takarítattja a temetőt a nagyváradi önkormányzat " - olvasható a Főtér cikk címében. Miről is van szó? 

"A város vezetői szépen elkészítettek egy 475 nevet tartalmazó listát, amely a bírságokat be nem fizető személyekről készült, az önkormányzat jogászai pedig mindegyikük esetében bírósághoz fordulnak, kérve, hogy az változtassa közmunka végzésének kötelezettségévé a pénzbírságokat."

Kik vezetik a listát? "A lista elején három prostituált szerepel, ők egyetlen év alatt 600 bírságot gyűjtöttek be, összesen 71 000 euró értékben."

Mire számíthatnak a váradiak? "Hát így történhet meg az, hogy az ember fényes nappal találkozhat munkájukat végző örömlányokkal a váradi temetőben." 

"Nagy fába vágták a fejszét " az önkormányzat, mert nem mindennapi megoldást választottak a bírságot be nem fizető váradiak részére.Micsoda látvány lesz, ha közmunkára fogják kötelezni az örömlányokat Nagyváradon. Fényes nappal sepregetnek a temetőben, éjszaka "dolgoznak ".Mikor pihennek? 

Az eBihoreanul sokkal "erősebben fogalmaz " a cikkében. A szokásához híven az újság bővebben foglalkozik a témával. Megszólaltja az önkormányzat képviselőit.Az örömlányokra " rossz idő " jöhet, ha kötelezni fogják őket a közmunkára.Már csak egy lépés és Nagyváradon az önkormányzat megoldja a prostitúció problémáját.

2019. szeptember 15., vasárnap

Nagyváradon mikor lesznek magyar utcanévtáblák?

 
Forrás : foter.ro 

Nagyvárad régi utcaneveit keresve egy tavalyi cikkre találtam.A Főtér cikkében ezt olvastam : 

"A nagyváradi magyar közösségnek is cseppent pár morzsát a centenáriumi hajrában Ilie Bolojan polgármester. Az elöljáró az Ebihoreanul hírportálnak árulta el, hogy jövőre teljesülhet a váradi magyarság régi kérése: a többnyelvű utcanevek. Igaz, messze nem abban a formában, ahogy kérték, az elöljáró ugyanis most sem a helyi lakosokra, a magyar közösségre gondol, hanem a turistákra." 

Ha valaki azt gondolná,hogy Ilie Bolojan "beadta a derekát",az nagyot téved.Mi volt a terve?Idézet a cikkből : 

"„Azt tervezzük, hogy a városközpontban turisztikai célzattal magyar és angol nyelvű feliratokat is kihelyezünk. A belvárosi utcák neve mindhárom nyelven jelenjen meg, ez egyszerre oldja meg a magyar közösség és a külföldi turisták helyzetét” – fogalmazott a hírportálnak Bolojan azt állítva, hogy ezzel mind az RMDSZ, mind az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) erre vonatkozó kérését teljesíti." 

Miért nem tudja teljesíteni az ígéretét?Mert nincs pénz rá,mert a Dăncilă kormány elvett a személyi adóból 6%-ot,és ezért nincs pénz.Azt meg kell jegyezni,hogy Ilie Bolojan tett erőfeszítéseket,mert 2019-ben többnyelvű utcanévtáblákat helyeztek a történelmi belvárosba.Az eredmény katasztrofális lett,mert ismét "pocsék" fordítással írták ki magyarul.Már aznap ki kellett javítani.A "gyenge" fordítás miatt lett egy háború az RMDSZ és az EMNP között.Az idézet cikket 2018-ban írták.A helyzet alig változott.Tovább keresem a választ.Két eseményt szeretnék felidézni. 

Az egyik esemény 2010-ben történt az elhíresült tűkordordítású utcanévtáblák esetében.Nagy József Barna a Bihari Naplóban megjelent cikkéből idézek : 

Az RMDSZ-nek köszönhetően a Dimitrie Cantemir utcából magyarul Dimitrie Cantemir utca lett, a Simion Bărnuţiu utcából magyarul Simion Bărnuţiu utca lett.
.
A gerinctelenség, a megalkuvás, a politikai és gazdasági előnyök elvtelen hajhászása nem ismer határokat. Eddig is tudtuk, hogy a kis lépéseknek álcázott helybentopogás, a nagy megalkuvások politikáját követik, de most nevetségessé téve magukat, bizony abba léptek bele, amit a nagyváradi kutyák hagynak maguk után (ennyit is ér húsz éves vívmányuk a kétnyelvűségért)." 

Eltelt kilenc év,még érvényes Nagy József fogalmazása :

"Úgy látszik, mindig lesznek olyanok, akik bebizonyítják nekünk, hogy a hülyeség határtalan. Veregessük csak meg a vállukat, mert megérdemlik – de nem mindegy, hogy mivel…" 

2015-ben az EMNP polgári engedetlenségi akciót indított el.A cél "szeretnék elérni, hogy az önkormányzat a többi hídfőre is kihelyezze a magyar feliratokat."A Dehir ezt írta : 

"A sajtó kérdésére válaszolva elmondta: engedélyt nem kértek a tábla kihelyezésére, és ha a hatóságok bírságot rónának ki emiatt, állnak elébe." 

2015-ben az EMNP célja ez volt : 

"Az EMNP és az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) évek óta küzd azért, hogy a 24,5 százalékban magyarok által lakott Nagyváradon kerüljenek ki a magyar utcanévtáblák. Ilie Bolojan, Nagyvárad liberális párti polgármestere egy múlt héten adott interjúban elmondta, az utcanevekre vonatkozó jelenlegi önkormányzati határozat egyelőre csak a magyar "utca", és "tér" szavak kiírására vonatkozik, és nem teszi lehetővé az utcanevek lefordítását, de nem tartotta lehetetlennek, hogy a későbbiekben az utcanevek is megjelenjenek magyarul."

2015 környékén több magyar nyelvű utcaneveket festettek fel Nagyváradon.

Képtalálat a következőre: „magyar utcanévtáblák Nagyváradon” 
Forrás :itthon.ma
Képtalálat a következőre: „magyar utcanévtáblák Nagyváradon” 
Forrás :gportal.hu
Képtalálat a következőre: „magyar utcanévtáblák Nagyváradon” 
Forrás : kuruc.info

Azóta az történt,hogy az EMNP Ilie Bolojan "szövetségese" lett.Zatykó Gyula Nagyvárad polgármesterének a főtanácsadója lett magyar ügyekben.Megígérte,tesz valamit a magyar nyelvű utcanévtáblák ügyében.A közeljövőben nagy változás nem várható,mert se pénz,se akarat.Inkább Nagyvárad felkészül a terrorista támadásokra,mert 20 golyóálló sisakot vesznek a helyi rendőrségnek. 

A reményt nem szabad feladni,mert teljesülhet,csak azt nem tudjuk mikor.Lehet úgyis ,ha a román nyelvű utcanév alatt olvasható lenne minden utcában.Addig sok víz lefolyik a Sebes Körösön a podul SF. Ladislau híd alatt. 

Képtalálat a következőre: „magyar utcanévtáblák Nagyváradon” 
Forrás : maszol.ro

2018. február 13., kedd

Ki kell tenni a házszámokat

Illusztráció 
Illusztráció

"A Nagyváradi Helyi Rendőrség hamarosan elkezdi ellenőrizni azt, hogy a városban hol nincsenek kitéve a házszámok. Akik elmulasztják ezt kitenni, bírságot kockáztatnak." - írja Pap István a Bihari Naplóban.Teljes cikk : 

"Ebben a hónapban kezdődik meg a Nagyváradi Helyi Rendőrség kampánya annak érdekében, hogy lehetőleg mindenkit rábírjanak arra, hogy ingatlanukra tegyék fel a házszámot. Ezt Cristian Beltechitől, a helyi rendőrség igazgatójától tudtuk meg, aki hozzátette, hogy munkatársai már a terepen vannak és végzik a szükséges ellenőrzéseket. Hozzátette, hogy az elmúlt időszakban már közel négyezer felszólítást állítottak ki, és a figyelmeztetésben részesülőknek mintegy kilencven százaléka eleget is tett a felszólításnak. Mint Cristian Beltechi elmondta, első körben mindenki figyelmeztetést kap arról, hogy nincs házszám, vagy nem megfelelő a házszám az ingatlanon, és csak azokat bírságolják meg, akik előzőleg már kaptak felszólítást, de nem tettek eleget az abban foglaltaknak. Az igazgató hangsúlyozta, hogy kivétel nélkül mindenkit ellenőriznek, tehát jogi- és magánszemélyeket, illetve lakótársulásokat is. Kérdésünkre válaszolva Beltechi elmondta, hogy az érintetteknek a felszólítástól kapott 5–30 nap áll rendelkezésükre, hogy pótolják a hiányosságot, az a helyi rendőrtől függ, hogy mennyi haladékot ad a felszólítottnak.

A tavaly elfogadott 62. számú helyi tanácsi határozat értelmében 200–400 lej bírságot kell fizessenek azok, akiknek az ingatlanára nincs kitéve a házszám, illetve száz lejes bírságot rónak ki arra, akinek a lakásajtajára nincs kitéve a lakás száma." 
Forrás : erdon.ro

2016. szeptember 1., csütörtök

Egyszerűsítik az ügymenetet

Egyszerűsítik az ügymenetet 
"A személyi igazolvány és a közlekedési bírság befizetését igazoló dokumentum elektronikus másolatát is elfogadja a rendőrség. " - írja a Bihari Napló.
Teljes cikk : erdon.ro

2015. július 7., kedd

Hatalmas bírság a fakivágásokért

 Fotó: Csikos Rolland 
Fotó: Csikos Rolland 

"Miután a nagyváradi önkormányzat saját hatáskörben múlt héten, kedden elrendelte a Szent László (ma Unirii) téri kilenc tölgyfa kivágását, valóságos harc alakult ki a városháza és a Bihar megyei Környezetvédelmi Ügynökség (APM) között, ugyanis a Környezetőrség (Garda de Mediu) 40 ezer lejre bírságolta az önkormányzatot az engedély nélküli fakivágásokért, az APM pedig nyíltan szembement az elöljáróság zöldövezet-romboló gyakorlatával." 
Teljes cikk : reggeliujsag.ro

2014. június 27., péntek

Bírságok az illegális építkezésekért és elhanyagolt homlokzatokért

Bírságok az illegális építkezésekért és elhanyagolt homlokzatokért 
Június 1 és 24 között a helyi Építésfelügyeleti Hatóság rendőrei folytatták az ellenőrzési és büntető sorozatot azoknak a lakástulajdonosoknak a körében, akik építési engedély nélkül építkeztek, vagy módosítottak építményeket, valamint akik elhanyagolják a homlokzatok karbantartását.
Az ellenőrzések nyomán, az 1991-es évi 50-es törvény alapján 30 embert összesen 38.500 lejre bírságoltak, mert a kivitelezett építkezéshez nem kértek építési engedélyt a nagyváradi önkormányzattól. 
 Az a 12 magánszemély és vállalkozó, aki nem tartotta be a Helyi Tanács 837/2012-es rendeletének előírásait, ami biztosítja a homlokzatok megfelelő állapotban tartását, írásos figyelmeztetést kapott.
 A jövőben a helyi rendőrség rendszeresen ellenőrzi a rendeletek betartását.
 (digi24.ro)
Forrás : nagyvarad.ro

2014. május 30., péntek

Bírságot fog kapni, aki nem szelektíven gyűjti a hulladékot

 
Bírságot fog kapni, aki nem szelektíven gyűjti a hulladékot
A nagyváradi közterületek tisztaságáért és a szemétszállításért felelős cég január 1 és június 30 között az „Újrahasznosítás városa” verseny keretében folyamatosan felhívta a lakosság figyelmét a szelektív gyűjtés fontosságára és nyereményjátékot is hirdetett, valamint ajándékot adott azoknak a háztartásoknak, ahol külön konténerbe gyűjtik az újrahasznosítható hulladékot a háztartási szeméttől.
Július elsejétől azonban, ott ahol nem tartják be ezeket a szabályokat, büntetéseket fognak kiróni. 500 és 1000 lej közöttit a magánszemélyek körében, a cégek 1500 és 2000 lejes bírságokra számíthatnak – jelentette be Mircea Stejeran, a Polgármesteri Hivatal Műszaki Osztályának vezetője.
A szelektív gyűjtési akció kezdete óta havonta 50 tonnával több újrahasznosítható hulladék kerül a lerakó telepre.
Forrás : partiumradio.ro