"Összesen csak 63 klubszerű szórakozóhely
van a megyében – legalábbis az ISU szerint –, de ezek közül is 32-nek
nincs tűzvédelmi engedélye. A bukaresti tragédia nyomán induló
állítólagos ellenőrzéseket vizsgáltuk."
- írja Szeghalmi Örs.
Teljes cikk :
Marius Rotar elmondta azt is: „Úgy tudom, legalább 2–3 klub van Nagyváradon, amelyik ugyanolyan veszélyes lehet, ha tűz üt ki, mint a bukaresti Colectiv volt”. Ám amikor konkrétumokat kértünk, már azt mondta, erről nem akar beszélni, mert „nem akarja a vállalkozásokat nehéz helyzetbe hozni”, meg „nem is az ITM hatásköre”…
Minden esetre – amint az amúgy is logikus – azok a helyek a veszélyesebbek, amelyeket alagsorokban, pincékben alakítottak ki, mert onnan nehezebb kijutni, tette hozzá. A legbiztonságosabbak a földszinti szórakozóhelyek, azok közül is az olyanok, amelyeket csak nagy felületű üveg választ el az utcától, hiszen tűz, vagy más sürgősségi evakuálási eset idején az üvegek betörhetőek, így újabb menekülési útvonalak keletkeznek. Emeleti szórakozóhelyek egy fokkal már ismét kockázatosabbak.
Engedély nélkül
A bukaresti eset kapcsán munkaügyi kérdések is felmerültek, kiderült ugyanis, hogy abban a klubban is voltak illegálisan foglalkoztatott dolgozók (például ott lelte halálát egy ötgyerekes takarítónő, aki feketemunkás volt, ráadásul aznap be sem kellett volna mennie, csak beugrott egy munkatársa helyett). Marius Rotar kérdésükre kifejtette: Bihar megyében is előfordul, hogy a szórakozóhelyeken is illegálisan alkalmaznak embereket, „de azért országosan, az ilyen statisztikában ez a megye nem áll túl rosszul”. Az ITM évente 3–4 kampányszerű ellenőrzést tart a feketemunka visszaszorítására, és akit ilyesmin érnek, annak a figyelmeztetésben részesítésére sincs törvényi lehetőség, egyből pénzbüntetés jön, ami 10.000 lejtől indul."
Forrás : erdon.ro
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése